Jaká byla tvoje profesní cesta do IXTENT?

V IXTENTu jsem začala pracovat již rok po jeho založení. Z předchozího zaměstnání jsem znala Víťu Svobodu, spolumajitele a zakladatele IXTENTu. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se na spolupráci. Věděla jsem, že je velmi zkušený obchodník a manager, proto jsem mladé firmě dala přednost před telco společností, ve které jsem pracovala dříve.

Jak se změnilo tvé pracovní postavení v IXTENT od doby, co jsi nastoupila?

Hodně. S IXTENTem rostu profesně i osobně. Začínala jsem v marketingu, který jsem postupně předávala kolegyni a zaučovala jsem se na pozici Project Manager. Postupně k projektovému řízení přibyla i pozice Quality Manager a Support Coordinator. V době vzniku a rozvoje IXTENTu bylo běžné, že lidé zastávali více pozic.

Po rodičovské dovolené jsem nastoupila na zkrácený úvazek na pozici Resource Manager a jsem s náplní spokojená. IXTENT mi pomohl skloubit pracovní a rodinný život. Do práce chodím s radostí a odpoledne se mohu věnovat mým dětem.

Co tě baví na IXTENT? Kde vidíš jeho největší přínosy a v čem vidíš své vlastní poslání?

V IXTENTu mě jednoznačně baví lidé, způsob vedení firmy, management lidí a celá atmosféra. Vnímám, jak se firma za dobu mé rodičovské pauzy změnila, vyrostla. A to nejen obratově, ale i profesně a lidsky. Vztahy v kanceláři jsou stále velmi přátelské, jsme zvyklí si vycházet vstříc, pomáhat si, setkáváme se i mimo kancelář, a to i s bývalými kolegy. Skvělé také je, že každý z nás může přijít s novými nápady a zrealizovat je.

Co tě na tvé současné pozici nejvíce baví?

Moje současná pozice mi umožňuje podílet se na plánování lidí na projektech. Lidé jsou IXTENTí „zlato“ a je potřeba s ním zacházet velmi ohleduplně.

Jakého největšího úspěchu jsi v IXTENT dosáhla?

Jednoznačně hladkého návratu a zaběhnutí se po osmileté mateřské pauze. Velké díky všem kolegům, kteří mi pomohli zase vklouznout do pracovních bot.

Kdybys měla do svého týmu nabrat nováčka, jak mu představíš tým a IXTENT jako celek?

Jak už jsem zmínila, IXTENT je skvělý tým odborníků ochotných pomoci a kopajících za jeden tým. Zároveň je to moderní firma se skvělými produkty, které nabízíme, a které mají obrovský potenciál. Doba covidová plně ukazuje, že bezpapírovost, okamžitá přístupnost dat a práce odkudkoliv a kdykoliv je naše budoucnost.

Co tě v životě těší?

Mám radost z pestrosti života a možností, které nám současná doba nabízí.

Jak relaxuješ?

Nejraději relaxuji aktivně. Sport, pohyb, vzduch a hory mě nabíjejí. Mám kliku, že mám tři skvělé děti, které pomalu, jak jejich věk umožní, začleňuji do svých aktivit a děláme je tak společně. Jejich pokroky a nasazení mě baví a díky nim se učím i já – minimálně trpělivosti, pozitivní motivaci a shovívavosti.

Jaké je tvé životní motto?

Neřekla bych, že mám životní motto. V současnosti se snažím užívat si přítomnosti. Nekoukat na to co bylo, nekoukat na to, co teprve bude. Minulost nezměníme, můžeme se z ní možná poučit a měli bychom ji přijmout. Budoucnost je úplně imaginární. Proto se snažím žít TEĎ a užívám si drobných okamžiků a nacházím v mále mnoho. A myslím, že se mi to daří.