Jak dlouho pracuješ v IXTENT?

V IXTENT pracuji od roku 2004, což je úctyhodných 17 let.

Jaká byla tvoje cesta do firmy? Jak jsi se o IXTENT dozvěděla?

O firmě a obsazované pozici jsem se dozvěděla přes kolegu z předchozí firmy, kde jsem tou dobou pracovala. v Praze se zavírala pobočka IXOS, jeho 2 bývalí zaměstnanci (Vít Svoboda a Jakub Humpolec, budoucí majitelé IXTENT) se rozhodli založit novou vlastní firmu a hledali konzultanty.

Jak moc se firma změnila za tu dlouhou dobu? Jaká byla na počátku a jaká je teď? V čem vidíš nejmarkantnější rozdíl?

Dříve se projekty dělaly ve stylu “one man show”, což kladlo velké nároky na konzultanta, který musel v jedné osobě zastat projektový management, komunikaci se zákazníkem, potřebné analýzy, programování, vývoj i samotnou implementaci – tudíž projekt v celé jeho šíři, od začátku do zdárného konce, to nás vedlo k všestrannosti, hodně jsme se naučili.

Firma začínala na 7 lidech, dnes jich zaměstnává 45, poslední roky (zhruba pět) vznikl prostor pro specializaci kolegů, na dělení zakázek produktově i kompetenčně, rovněž se zrodilo samostatné vývojové oddělení.

Proč jsi zůstala tak dlouho věrná jedné firmě?

Dělám práci, která mě baví, je velmi různorodá. V rámci projektu programuji, konzultuji, analyzuji. IXTENT je (i přes rostoucí počet kolegů) menší firma s individuálním přístupem jak k zaměstnancům, tak klientům.

Ráda se učím nové věci, to mi IXTENT stále umožňuje. Stále mám co objevovat, je zde velká produktová různorodost.

Management jde, podle mého názoru, správnou cestou, v rámci rozrůstání firmy přesouvá plynule část svých kompetencí na střední management, který udržuje dobré mezilidské vztahy na pracovišti – třeba i skrze celofiremní akce.

Proč by si zákazníci měli vybrat IXTENT jako svého dodavatele business řešení? Co je (podle tebe) naše největší přidaná hodnota?

Naší hodnotou je velmi dobrá znalost produktů, široké povědomí o přínosech řešení, nabízíme to nejlepší, co na trhu existuje. Navrhujeme řešení s ohledem na potřeby zákazníka, nejsou to jen krabice, ale přizpůsobitelná řešení. Snažíme se o spokojenost zákazníka, ne jen o vydělání peněz, držíme dohody, jsme čestní v jednání, ctíme závazky.

Jak si užíváš svoji novou pozici, vedoucí SAP týmu, naplňuje tě vedení lidí? Co je na něm nejtěžší?

Přiznám se, že je to pro mě velká výzva, vedení lidí mi není úplně vlastní, nejsem založením manažer, snažím se však manažerskou práci zvládnout co nejlépe, naučit se ji, práce s lidmi není jednoduchá, v mém případě je třeba dobře skloubit vedení týmu a zároveň práci na projektech pro klienty.

Co tě na tvé práci baví? Je na SAP vůbec něco zábavného?

Ano, je to veskrze analytická práce, hledání řešení, je hezké za sebou vidět výsledky. V předchozí IT firmě, kde jsem pracovala, mi v rámci práce konzultanta chybělo programování, tady – v oddělení SAP – je programování dost, to mě těší.

Obecně velmi obdivuju každou ženu, která je – stejně jako ty – technicky založená, má výborné analytické schopnosti, které mi jsou, abych byla upřímná, trochu cizí…jak jsi se dostala do IT světa? Jaká byla tvoje profesní cesta?

Oba moji rodiče jsou založením technici, jeden dokonce vystudoval MATFYZ, jablko tedy nepadlo daleko od stromu, ale moje sestry nejsou technicky nadané vůbec. Já jsem chtěla původně studovat biologii, nakonec jsem šla na “zemědělku” – obor zootechnika, tam jsem se dostala k programování, to mě fascinovalo. Již v prvním zaměstnání jsem se věnovala IT, na začátku jsem pracovala jako tester, poté jsem se dostala k programování, následně jsem pracovala jako konzultant.

Jak se odreagováváš po práci, vím, že ráda lezeš po horolezecké stěně.

Lezu velmi ráda, venku i uvnitř, feraty nevyjímaje, v Čechách i v zahraničí, z ostatních sportů jsou to hlavně lyže. Také moc ráda fotím – hlavně přírodu. Sbírám panenky a jejich příběhy. Oba tyto koníčky jsem zdárně propojila – vytvářím fotopříběhy s panenkami.

Co by pro tebe mohla udělat Zlatá rybka, kdyby byla?

Mohla by přinést více projektů na SAP řešení a více času pro vlastní rozvoj.