Z mého pohledu je IXTENT moderní stabilní česká firma, která si zakládá na dobrém vztahu ke svým zaměstnancům. Jsem ve firmě sedmým rokem a musím říct, že jsem pořád moc spokojená.

Jaká byla Tvoje „cesta“ do IXTENTu, jak dlouho ve firmě pracuješ?
Po skončení rodičovské dovolené jsem hledala práci, kterou by bylo možné skloubit s rodinným životem. Prioritou pro mě nebyla kariéra ani peníze, ale časová flexibilita, možnost práce z domu a „lidský“ přístup. IXTENT byl z tohoho pohledu výhrou v loterii :-). Jsem ve firmě sedmým rokem a musím říct, že jsem pořád moc spokojená.

Prošla firma za ty roky proměnou? V čem vidíš posun? Změnila se nějak atmosféra či způsob práce?
K nějakým změnám samozřejmě dochází, ale nejsou nijak skokové či radikální. Firma postupně roste, s rozšiřujícím se týmem bylo nutné přistoupit k rozšíření a modernizaci kancelářských prostor. Z juniorních kolegů se díky nabytým znalostem a zkušenostem stávají senioři. Co se nemění jsou dobré vztahy a atmosféra ve firmě a také snaha o maximálně profesionální přístup k zákazníkům a projektům, na kterých pracujeme.

Vím, že „sedíš hned na několika židlích“ :-). Děláš HR manažera, mzdovou účetní, jsi garantem ISO , řešíš provozní záležitosti a spoustu další agendy. Jak se to dá v jednom člověku vše pojmout?
Tohle beru jako jeden z největších benefitů mé práce. Je velmi pestrá, nikdy to není rutina. Myslím, že klíčem k úspěchu je správně si nastavit priority. Jsou období, kdy většinu času věnuji náboru, jindy má prioritu ISO, do toho operativně řeším provoz, jednání s dodavateli, smlouvy, cokoliv je potřeba. Každý den je jiný.

Co Tě – z Tvé pestré pracovní „palety“ – těší nejvíce a nejméně?
Těší mě každý úspěšně dokončený projekt. A co mě netěší? Teď zrovna mě napadá jen občasný střet s byrokracií, ale tomu se asi úplně vyhnout nedá.

Jak se Ti pracuje v režimu home office s IT nástroji, které využíváme?
Během první vlny karantény jsme pro mě u nás doma vytvořili regulérní pracovní místo, takže jediné, co mi teď na home office chybí, je možnost osobního setkání s kolegy (a káva v kuchyňce :-)).
Díky systémům, které ve firmě běžně využíváme – DMS, CRM, účetní program, e-maily atd., mám přístup ke všemu, co ke své práci potřebuji (smlouvy, faktury, dokumentace).

Co bys doporučila ostatním firmám? Bez čeho se neobejdou?
Dokumenty v DMS, účetní doklady v elektronické podobě a online schvalování čehokoliv.

Jak probíhá on-line HR nábor? V čem je obtížnější?
On-line nábor se oproti běžnému náboru vlastně moc neliší. První kontakt s kandidátem je vždy telefonicky. Projdeme s kandidátem jeho životopis, informace, které dostáváme od agetury, ověříme jeho znalost angličtiny a zaplánujeme termín pohovoru s jedním z našich Team Headů. Pohovor teď v době karantény probíhá online, prostřednictvím Teams, případně Skype. Ale vše probíhá stejně jako obvykle včetně technického testu, který kandidát během pohovoru vypracuje a poté s kolegou projde a vyhodnotí. Vždy ale trváme na osobní schůzce „face to face“ před tím, než danému kandidátovi nabídneme pracovní smlouvu. Záleží nám na tom, jak kandidát působí při osobním setkání a chceme, aby dobře zapadl do stávajícího týmu. Z tohoto důvodu se nám může náborový proces lehce natáhnout.

Jaký je Tvůj nejúsměvnější zážitek v rámci náboru?
Já už mluvila s tolika kandidáty a slyšela tolik historek a výmluv, ale zrovna teď mě nic konkrétního úsměvného nenapadá.

Co je podle Tebe největší devíza IXTENTu? Proč by k nám měli uchazeči nastoupit?
Z mého pohledu je IXTENT moderní stabilní česká firma, která si zakládá na dobrém vztahu ke svým zaměstnancům. Nabízí svým zaměstnancům pestrou práci s nejnovějšími technologiemi na projektech u významných českých i zahraničních zákazníků. Prioritou je poskytování profesionálních služeb. Velký důraz je kladen na spolupráci v rámci týmů, jejichž složení se dle potřeb projektů liší. Firma samozřejmě podporuje vzdělávání v podobě nejrůznějších školení, konferencí, certifikací a s tím spojený profesní a kariérní růst svých zaměstnanců.

Jak bys jim vymluvila jejich častou preferenci nadnárodních korporací? V čem jsou jejich nevýhody?
Já nemám osobní zkušenost z práce v korporaci a vlastně se ani při pohovorech nesetkávám s kandidáty, kteří by práci v korporaci upřednostňovali. Spíš naopak, hlásí se k nám lidé pracující v nadnárodních firmách, kteří hledají práci mimo korporaci a to z nejrůznějších důvodů – atmosféra a vztahy ve firmě, přílišná byrokracie, zdlouhávé rozhodovací procesy atd..

Co se Tobě samotné v IXTENTu líbí ve srovnání s Tvými předchozími zaměstnavateli?
Já jsem před IXTENTem měla jen jednoho zaměstavatele a byla jedním z jeho čtyř zaměstnanců, moje náplň práce byla podobně pestrá jako nyní, i když v jiné oblasti, takže mně se v IXTENTU líbí hlavně kolektiv, dobré vztahy a atmosféra mezi kolegy.

Jak zvládáš home office se dvěma dětmi, které se mají distančně vzdělávat?
O dost líp než v prvním období :-). Docela jsme to vychytali, každý má svůj pokoj, svůj pracovní stůl, svůj notebook. Takže se hned po snídani vrhneme do práce/na online výuku a domácí úkoly a potkáme se u oběda. Pak s dětmi zkontrolujeme a odešleme úkoly a nejhorší fáze dne je za námi :-).
Důležité bylo nastavit a udržet pravidelný režim – už se u nás tolik nebrečí a úkoly odevzdáváme včas.

Čím dobíjíš baterky?
To záleží na tom, co mi je vybilo… Někdy je pro mě odpočinkem práce, jindy čas strávený s rodinou. Určitě cestováním – moře, hory, sluníčko. Ale klidně se dokážu celý den flákat doma s knížkou nebo u seriálu.

Zlatá rybka? Co by pro Tebe mohla udělat?
Smáznout rok 2020 a s ním celé COVID šílenství :-). A já bych si pak v klidu koupila letenky a odjela i s rodinou na nějakou pěknou dovolenou někam do tepla :-).