Klaudie patří k nejmladším členům oddělení Supportu a k nejmladším zaměstnancům v IXTENTu vůbec. Přesto má za sebou velký kus odvedené práce v oblasti interního reportingu. To, co jí na IXTENTu především baví, je skvělý kolektiv a velká možnost profesionálního rozvoje.

Co jsi dělala, než jsi zakotvila v IXTENT?

Študovala. V IXTENT som si našla svoju prvú poriadnu prácu, aj keď len na čiastočný úväzok – tak je to aj doteraz. Aktuálne študujem Aplikovanú informatiku a predtým som sa do nejakej miery venovala primárne jazykom a programovaniu.

Jak se změnilo tvoje pracovní postavení v IXTENTu od doby, co jsi nastoupila.

Nastúpila som do firmy ako veľmi neskúsený nováčik – síce som už mala nejaké technické základy z IT, ale nevedela som vôbec nič o tom, ako to vo firmách funguje.

Začala som primárne ako výpomoc pre naše Support oddelenie, ale postupne sa mi podarilo dosť osamostatniť a som schopná riešiť veci, ktoré nám „pristanú na stole“ proaktívne.

Taktiež si dovolím povedať, že mám o dosť väčšiu zodpovednosť než na začiatku, a ľudia vo firme mi dôverujú v riešení spoločných záležitostí.

Co tě baví na IXTENTu?

Máme skvelý kolektív, v kancelárii stále vládne dobrá nálada, firma sa okrem našich profesionálnych dovedností snaží rozvíjať aj kolegialitu rôznymi spoločnými mimopracovnými aktivitami. Taktiež tu vidím veľkú možnost profesionálneho rozvoja, keďže jednotlivec dokáže lepšie „ukázať“ svoju šikovnosť a niekam ďalej postúpiť.

Co tě na tvé současné pozici nejvíce baví?

Výzvy a rozmanitosť. Moja práca je plná nových výziev s ktorými sa vždy rada poperiem – či už vyžadujú kreatívne/logické myslenie, či učenie sa nových vecí.

Taktiež som schopná relatívne rýchlo sa rozvíjať rôznymi smermi a teda skúsiť, čo ma najviac baví a tomu sa postupne viac venovať.

Kdybys měla vypíchnout 1-2 projekty, které se tobě/tvému týmu povedly a jsi na ně pyšná, které by to byly a proč?

Jednoznačne interný reporting v Power BI. Bol to pre mňa veľký projekt, ktorému som sa z väčšej miery venovala sama a zabral veľké množstvo času a úsilia. Ale stálo to za to – reporty sú používané naprieč firmou (aj keď primárne stále u nás na Support oddelení) a myslím, že sú pre firmu veľkým prínosom. Taktiež to ušetrí viacerým ľuďom dosť času. Rovnako bol ale projekt prínosný aj pre mňa, veľa som sa u toho naučila – ako po technickej, tak aj po business stránke.

Kdybys měla do svého týmu nabrat nováčka, jak mu představíš tým a IXTENT jako celek?

V našom týme sa nemusíš báť byť sám sebou, akceptujeme sa navzájom takí, akí sme. Všetci sme veľmi pracovití, ale dokážeme sa odreagovať aj akoukoľvek neformálnou témou alebo aktivitou. Taktiež veľmi často vtipkujeme, takže u nás nikdy nie je nuda. A čo sa týka celého IXTENTu je to dosť podobné – len viac rozmanité, panuje rodinná atmosféra. Celá firma má veľké ambície posúvať sa profesionálne dopredu, čo sa postupne darí.

Z pohledu IT, v čem vidíš budoucnost?

Tak ako väčšina ľudí, v cloude a v umelej inteligencii. Obe oblasti sa v posledných rokoch posúvajú dopredu neskutočným tempom, a som zvedavá, kam nás dostanú.

Jak relaxuješ?

Povedala by som, že činností, ktoré mi pomáhajú relaxovať mám fakt veľa. Pre začiatok je to hranie golfu. Venujem sa tomuto športu už veľmi dlhú dobu a keďže zahrňuje „prechádzku“ v prírode, je to dobrý spôsob ako si prečistiť hlavu a odreagovať sa (pokial teda nehráte zrovna fakt hrozne). Okrem golfu si rada zahrám rôzne počítačové a Play Station hry, alebo si pustím seriály/filmy, pri ktorých prídem na iné myšlienky. Taktiež sa občas venujem 3D tlači (hlavne post-processing) a maľovaniu, prípadne cestovaniu a príležitostne sa postavím aj pred foťák ako model.

Jaké je tvé životní motto?

Ak by som mala jedno vybrať, najbližšie by asi bolo: „Nelituji ničeho, co jsem udělal/a. Lituji pouze toho, co jsem neudělal/a, když jsem měl/a šanci.“ Snažím sa užívať si život, ako sa dá (a čas to dovolí), nebojím sa skúšať nové veci aj keď sú občas trošku uletené. Je to lepšie ako ľutovať to, že som niečo nezažila/neskúsila!