Je to již 15 let, co Jiří – v té době student třetího ročníku vysoké školy – nastoupil do IXTENTu jako juniorní obchodník. Od té doby si ve společnosti prošel nejrůznějšími pozicemi – marketing, support, projektový management – aby zkušenosti zde nabyté nakonec zúročil na své současné pozici vedoucího Oddělení obchodu a marketingu, kde vede pětičlenný tým.

Co jsi dělal před tím, než jsi zakotvil v IXTENT?

Vzhledem k tomu, že jsem začal pro IXTENT pracovat v průběhu třetího ročníku VŠ, tak vše před tím by se dalo popsat třemi slovy: studium – sport – zábava. Čeho bylo více, bych opravdu nekomentoval. 😊 

Jaká byla tvoje profesní cesta do IXTENT?

Náhoda jako hrom, jak to ale mnohdy v životě bývá. Narazíte na správného člověka ve správnou dobu a najednou začínají věci do sebe zapadat. 

Jak se změnilo tvoje pracovní postavení v IXTENTu od doby, co jsi nastoupil?

Vnitřně vlastně vůbec nijak – motivace a loajalita nezmizela, tak se někdy cítím jako před 15 lety. Organizačně jsem si prošel víceméně vším, co IXTENT dělá. Začal jsem jako juniorní obchodník, pomáhal marketingu kde to šlo, zažil jsem si support, přímo pomáhal v projektech a nyní mám na starosti obchodní a marketingové oddělení.  

Co tě baví na IXTENTu?

Lidi a úspěch. Je pravda, že asi nejsme uskupení pro každého, ale jsem moc rád, že jakási ta „start-upová“ týmovost nám zůstala i po 20 letech na trhu.

Co tě na tvé současné pozici nejvíce baví?

Asi kombinace account managementu s řízením – je moc fajn mít stále možnost přepínat z jednoho do druhého. A dokonce je to pro zachování kompetencí nezbytné. 

Kdybys měl vypíchnout 1-2 projekty, které se tobě/tvému týmu povedly a jsi na ně pyšný, které by to byly a proč?

Uff, jenom 2? Dnes se nám podaří zobchodovat v průměru skoro každý pracovní den něco. Mám vlastně radost ze všech projektů. Jak se říká: „Kdo si neváží malých věcí, nezaslouží si velké.“ A jsem vážně pyšný na to, že se nemusíme za nic stydět a na naší cestě si nepokřivili záda. Čím jsem starší, tím více to nepovažuji za samozřejmost. 

Jakého největšího úspěchu jsi v IXTENT dosáhl?

Úspěchy obchodníka se hodnotí přes peníze, šlo by to jistě přesně propočítat, ale odpovím jinak – pro mě osobně je největší úspěch, že se mi za ta léta podařilo svou činností splatit do mě vložené investice (alespoň jsem o tom vnitřně přesvědčen 😊).

Kdybys měl do svého týmu nabrat nováčka, jak mu představíš tým a IXTENT jako celek?

Říkám každému uchazeči už dlouhá léta stejnou věc – i menší firma může být v tom, co dělá, nejlepší v evropském měřítku, na to nepotřebujete korporátní prostředí. IXTENT propojuje výhody obou světů.

Z pohledu IT, v čem vidíš budoucnost?

Trendů a novinek je v IT mnoho, každým rokem se objevují nové. Já obecně věřím racionálním inovacím, sázím na dlouhodobou udržitelnost a ziskovost IT konceptů. Když se přidržím našeho podnikání, tak svět digitálních dokumentů je specifický – v mnohém se drží zaběhlých a ověřených konceptů, nelze některé věci změnit ze dne na den, na druhou stranu vstupují na trh nové technologické výzvy, a tím vytvářejí možnosti konkurenčních výhod. Budoucnost vidím na schopnosti propojit oba světy, a vytvořit tím přidanou hodnotu – kdo to udělá rychleji a lépe, bude vítěz.   

Co tě v životě těší?

Když jsou lidé kolem mě spokojení. A poslední dobou „malé“ úspěchy našich dětí.

Jak relaxuješ?

Někdy v pondělí v práci 😊… ale jinak moc rád vyjedu občas na kolo, dám saunu nebo vyjdu na golfové hřiště, s rodinou nyní docela často vyrážíme na hory – celoročně. Důležité pro mě je schopnost takzvaně „vypnout“, takže dokážu relaxovat různě, třeba i u skládání Lega.

Jaké je tvé životní motto?

Jak říkal Jaroslav Hlinka „hlavně se z toho nepo…..“