Co jsi dělal před tím, než jsi zakotvil v IXTENT? Jakou roli jsi zastával?

Věnoval jsem se řízení IT projektů, ale ve veřejném sektoru. Tedy vše jsem řešil z pohledu zákazníka. Zastával jsem roli nejprve IT Project manager a později Správce systémů.

Zásadní pro nás byly požadavky vycházející z legislativy. Pokud vyšel nový zákon, nebo novela stávajícího zákona s dopadem na webové služby základních registrů, přišlo zadání, většinou z Ministerstva vnitra, na spuštění požadavku na změnu či nový projekt. Já jako projektový manažer na straně zákazníka jsem koordinoval interní činnosti a dodavatele, který vyvíjel zmíněné webové služby. Krom toho jsem měl i roli release manažera, což obnášelo koordinaci uvolnění nových funkcionalit nejprve do testovacího a později do produkčního prostředí.

Jaká byla tvoje profesní cesta do IXTENT?

IXTENT je pro mě třetí zaměstnavatel. V prvním zaměstnání, kde jsem pracoval jako Projektový manažer, jsem měl například v utajovaném režimu část technického zadání, které bylo tvořeno zpravodajskými službami. V druhém jsem pracoval jako speciální obsluha kryptografického prostředku a správce systémů, které nakládají s utajovanými informacemi. Přes ty systémy chodila utajovaná komunikace, já jsem k ní neměl přístup. Staral jsem se spíše o ten HW a SW. Utajovaný režim měly třeba naše směrnice a dokumentace. Žádný agent FBI se nekonal 🙂

Práce na projektech je pro tebe dlouhodobě zajímavější než správce systémů?

Ano, chyběla mi komunikace a práce s lidmi. Má současná pozice je mnohem akčnější a rozmanitější.

Co tě baví na IXTENT? Kde vidíš jeho největší přínosy a v čem vidíš své vlastní poslání zde?

Na IXTENT se mi líbí, že i když se jedná o relativně malou firmu, na poli implementace „Document management system“ je velkým hráčem. Úspěšně dodává svá řešení do korporátních společností. Z pohledu lidských zdrojů jsou zde všichni odborníci, kteří tvoří skvěle fungující tým.

Rád bych přispěl svými schopnostmi a rozšířil tak řadu spokojených zákazníků IXTENT.

Tady se zastavím. Jak jsi se cítil první dny v IXTENT?

Od prvního dne jsem se cítil skvěle. Všichni přátelští, adaptace formou koleček k jednotlivým týmům, produktům a technologiím zafungovala výborně. Je vidět, že nad tím někdo přemýšlel 🙂

Co tě na tvé současné pozici nejvíce baví?

Je to pro mě velká výzva. Řídíme zde i opravdu velké projekty, baví mě možnost být toho součástí a nasávat zkušenosti. Každý úkol mě posune dál. Pozice je hodně o komunikaci, koordinaci, někdy je potřeba přitlačit, někdy naopak ubrat, a to člověk musí vycítit. Musí umět motivovat tým, který na projektu pracuje. Kombinace činností zajišťuje, že se člověk nikdy nenudí.

Jakého největšího profesního úspěchu jsi zatím dosáhl?

Dostal jsem se do IXTENT 🙂

To je milé. Určitě jsi měl úspěch i v předchozí práci. Co je to na co jsi pyšný?

Ano, na bývalé pozici projekťáka/release manažera mě samozřejmě těšilo, když se povedlo odřídit a úspěšně nasadit velký balík změn či nových služeb. Na projektu se vždy podílelo několik subjektů a zrealizovat plán velkého release nebylo vždy jednoduché.

Mluvíme-li o IT. V čem vidíš budoucnost?

Rozvoj informačních technologií má obrovské tempo. Sám jsem z generace, kdy nebylo úplně běžné mít od malička v rodině PC. Někdy v polovině základní školy se to změnilo. První PC (sestava CPU 466MHz, 64MB RAM, 20GB HDD, Windows 98) jsem dostal cca před 25 lety a vývoj šel tak dopředu, že si netroufám odhadnout, co bude za dalších 25 let

Každopádně za mě budoucnost patří automatizaci, digitalizaci a umělé inteligenci.

Co tě v životě těší?

V současné chvíli je to určitě o dětech. Mám dvě, když vidím, jak se postupně posouvají dál, je to úžasné. Dále když mám kolem sebe pozitivní lidi se smyslem pro humor.

Jak relaxuješ?

Trávím čas s rodinou, chodíme do přírody, jezdíme na chalupu. Dále sportuji, běhám, dělám crossfit, plavu, baví mě lezení a rád vařím. Když je čas, rád se podívám na nějaký film nebo seriál.

Samozřejmě potřebuji být i občas sám a prostě relaxovat. V tom případě vezmu naše pejsky a jdu s nimi na dlouhou procházku, poslouchám při tom hudbu a vyčistím si tak hlavu.

Říkáš pejsky, ale jestli si dobře vzpomínám tak to jsou velcí pejsci, že? Co je to za rasu a proč jsi/jste si vybrali zrovna je?

Holka a kluk, německý krátkosrstý ohař. Fenu jsme si pořídili, protože jsme chtěli aktivního psa. Kluka jsme pak asi za dva roky vzali od záchranné stanice, byl odejmut ze špatných podmínek, týrání…atd.

Jaké je tvé životní motto?

Neřídím se žádným mottem. Snažím se žít, jak nejlépe umím. Udržet si zdravý nadhled a hodně se smát. Sranda prostě musí bejt 😊.