Společnost Open Text, dodavatel software pro správu obsahu (Enterprise Content Management – ECM), oznámila, že její řešení pro správu elektronické pošty jako první úspěšně obstálo v programu certifikace společnosti Microsoft pro Windows Server 2003. Řešení obstálo v přísných nezávislých zkouškách mezi které patřily zejména zkoušky vysokého výkonu a zvýšené spolehlivosti. Řešení Open Text, jež je součástí softwarové sady IXOS Suite for Microsoft Exchange Archiving, tak zajišťuje maximální kompatibilitu se standardy Microsoft Windows Server 2003 a zaručuje vyšší spolehlivost i nižší celkové náklady na vlastnění než necertifikované aplikace.

Společnost VeriTest, která testování provádí uvedla, že řešení vyhovuje všem standardům Microsoftu a snadno přijímá upgrady, čímž zákazníkům nabízí nejvyšší kvalitu a trvanlivost. Konkrétní zkouška, kde řešení obstálo, jsou zkoušky pro standardní verzi Windows Server 2003 Standard Edition, které měří základní serverové charakteristiky, možnosti instalace a odinstalování, podporu Active Directory a uživatelské rozhraní. Navíc obdržela společnost Open Text i osvědčení pro podnikovou verzi Windows Server 2003 Enterprise Edition, pro kterou se vedle stejných zkoušek jako v předchozím případě zaměřuje testování i na podporu clusterů ve vysoce výkonném prostředí a na zvýšené požadavky na spolehlivost.

Naši zákazníci nám sdělili, že archivace elektronické pošty se stala jednou z nejdůležitějších kritických podnikových aplikací,“ řekl Dr. Roman Götter, manažer pro marketing úseku pro skupinový archivační software a řešení vyhovující standardům ze společnosti Open Text a dodal „Nejvyšší prioritou společnosti Open Text bylo vynaložit značné časové a finanční prostředky na testování našeho řešení. Účast v programu certifikace Microsoftu představuje skutečnou investici do našich zákazníků.“

VeriTest je jedinou autorizovanou nezávislou laboratoří na celém světě pro testování podnikových aplikací v rámci programu certifikace společnosti Microsoft „Certified for Windows“ (certifikováno pro Windows), který stanoví bezpříkladný technický standard pro rozpoznání aplikací, jež jsou bezpečné a ovladatelné a spolehlivě fungují na rodině operačních systémů Microsoft Windows.

Dodavatelem výše uvedeného řešení je pro ČR, SR společnost IXTENT s.r.o.. Více informací o poskytovaných řešeních a službách společnosti IXTENT naleznete na www.ixtent.com, nebo kontaktujte PR agenturu:
PRAM
Karel Kapinus
+420 603 200 944
karel.kapinus@pram.cz

O společnosti Open Text

Open Text™ zaujímá vůdčí postavení na trhu s řešeními pro správu podnikového obsahu (Enterprise Content Management – ECM), která propojují lidi, procesy a informace v globálních organizacích. V průběhu historie spojila společnost Open Text svoji novátorskou tradici s finanční sílou a růstem. V současnosti podporuje společnost po celém světě více než 17 milionů pracovních pozic v rámci 13 000 instalací v 67 zemích a 12 jazycích. Více informací o společnosti Open Text naleznete na adrese www.opentext.com.

O společnosti IXTENT

IXTENT s.r.o. reprezentuje technologii IXOS na středoevropských a východoevropských trzích a je největším dodavatelem archivních systémů, DMS a WCM technologií na trhu ČR a SR. Nabízí služby pro správu elektronických a „papírových“ dokumentů, jejich obsahů (Dokument Management Systém – DMS, Content Management Systém -CMS, Enterprise Content Management – ECM), technologie inteligentního optického rozeznávání textu z papírových předloh a jejich digitalizací (OCR/ICR), archivací dat a dokumentů v prostředí Internetu a podnikových informačních systémů, poradenské služby spojené se zaváděním těchto systémů a realizací komplexních dodávek řešení.