Specialisté z firmy JDK zabývající se ECM říkají “Open Text je nejdůležitější společností v oblasti ECM”.

Open Text™(NASDAQ: OTEX, TSX: OTC), největší světový dodavatel Enterprise Content Management (ECM) software, dnes oznámil dosažení vedoucí pozice právě v oblasti ECM. Informace byla zveřejněna v nedávno publikované studii “Blue Chips in the ECM Market”. Studii realizovala a sepsala nezávislá konzultační společnost JDK, která se zaměřuje na oblast Enterprise Content Management. Open Text tak odsunul z předních pozici společnosti Oracle a eZ-Systems – norského poskytovatele WCM. Microsoft se umístil na čtvrtém místě a společnost ECM na pátém místě. Open Text byl označen za lídra díky úspěšné firemní strategii a komplexnosti jeho ECM řešení. Jako doplňkový bonus studie vyzdvihla fakt, že Tom Jenkins, několik let CEO Open Text, byl jedním z mála vedoucích pracovníků, kteří jsou zároveň specialisty v oboru ECM. Studie založená na průzkumu trhu a vyhodnocení vysokého počtu ECM projektů je podle JDK spolehlivým měřítkem tendrů a tendencí na ECM trhu. Kromě toho konzultační firma shrnula detaily ohledně prvních pěti největších dodavatelů a jejich řešení a říká, že těchto pět společností bude ovlivňovat trh v roce 2005.

Studie rovněž poukazuje na fakt, že Open Text je společností s nejkompletnějším ECM portfoliem na trhu. Prováděné akvizice společnosti v posledních letech mají za následek fakt, že Open Text sloučil a zahrnul jednotlivá řešení v ucelenou produktovou řadu. Zajistil si tak vedoucí pozici v Enterprise Content Managementu do budoucna. JDS poznamenává, že na prvním místě v žebříčku ECM společností bude moci Open Text setrvat a obhájit i v budoucnosti.

Autoři studie obzvláště kladou důraz na strategii Open Textu poukazováním na to, že společnost se zaměřuje na “rozvoj řešení pro efektivní Content Management již více než deset let”. Zdůrazňují fakt, že Open Text má obsáhlé znalosti z oblasti informační infrastruktury dnešních společností a patřičně rozvinul svoje řešení. JDK říká, že v porovnání s jinými, ostatní dodavatelé prozatím neposkytují kompletní řešení a často věnují až přílišnou pozornost interním otázkám.

Open Text není jenom dodavatelem ECM řešení, ale disponuje i hlubokou odbornou znalostí oblasti. Tom Jenkins je autorem dvou knih o Enterprise Content Managementu a v současnosti připravuje třetí a čtvrtý díl. Více informací můžete najít na stránkách http://www.opentext.com/corporate/ecm-book.html, kde lze knihy zároveň i objednat.

“Podle našeho názoru je Open Text nejdůležitější společností v oblasti ECM v roce 2005,” řekl Joerg Denis Krueger hlavní architekt a výkonný ředitel JDK a jeden z autorů studie. Open Text potvrdil své stabilní finanční zázemí čtvrtletní zprávou zveřejněnou 9. února 2005.

“Jsme velice hrdí na uznání od JDK jako od jedné z proslulých konzultačních firem. Naše firemní strategie, která spočívá v poskytování kompletního a obsažného ECM řešení, se projevila přesně podle našich očekávání, prohlásil Joerg Limberg, viceprezident pro obchod a výkonný ředitel Open Textu pro CE&EE “. Dnes dokážeme poskytovat všechna řešení z jednoho zdroje. Naše produkty umožňují společnostem hladce sdílet dokumenty přes aplikace a systémy, například dokumenty v SAP mohou být synchronizovány a využity v systému Livelinku – a naopak. Náš mezinárodní benefit pro zákazníky spočívá ve vyzkoušených řešeních právě tak, jako v obsáhlých konzultačních zkušenostech z různých vrcholových trhů.”