V létě roku 2003 založili Vít Svoboda a Jakub Humpolec IXTENT jako výsledek dlouhodobé spolupráce se společností IXOS AG. IXOS AG (dnes OpenText) tehdy v rámci reorganizace uzavřel svou pražskou pobočku a vznik společnosti IXTENT tedy byl logickým pokračováním úsilí v posílení přístupu k zákazníkům a soustředění se na poskytované služby v oblasti podnikové správy a řízení dokumentů.

IXTENT vznikl jako malá firma, ale velice rychle začal získávat důvěru zákazníků a společnost se díky tomu mohla již od začátku pochlubit dynamickým růstem. Vzhledem k novým významným aktivitám na Slovensku byla již rok po vzniku mateřské společnosti založena pobočka IXTENT Slovakia.

V následujících letech IXTENT posílil své pozice na českém i slovenském trhu a postupně realizoval první projekty v Polsku, Rumunsku a dalších evropských zemích.

Kvalitu svých služeb společnost IXTENT opírá o profesionální tým specialistů, procesních analytiků a aplikačních konzultantů, ale také o úzkou spolupráci s předními technologickými partnery.

Dnes již více než 600 realizovaných velkých projektů pro významné zákazníky včetně nadnárodních společností, nám ukazuje, že rozhodnutí založit IXTENT bylo správné. Důvěra našich zákazníků a profesionalita našich zaměstnanců nám zároveň dává předpoklad dalšího růstu a přináší důvody ke smělým vyhlídkám do budoucna.

Vít Svoboda, ředitel společnosti IXTENT