Letošní rok se pro společnost IXTENT s.r.o. nese v duchu významného výročí – oslavuje totiž 5 let od svého založení.

V létě roku 2003 založili Vít Svoboda a Jakub Humpolec IXTENT jako výsledek dlouhodobé spolupráce se společností IXOS AG. IXOS AG (dnes Open Text) tehdy v rámci reorganizace uzavřel svou pražskou pobočku a vznik společnosti IXTENT tedy byl pro zakladatele logickým pokračováním úsilí v posílení přístupu k zákazníkům a soustředění se na poskytované služby v oblasti podnikové správy a řízení dokumentů.

IXTENT vznikl jako malá firma, ale velice rychle začal získávat důvěru zákazníků a společnost se díky tomu mohla již od začátku pochlubit dynamickým růstem. Vzhledem k novým významným aktivitám na Slovensku byla již rok po vzniku mateřské společnosti založena pobočka IXTENT Slovakia. V následujících letech IXTENT posílil své pozice na českém i slovenském trhu a postupně realizoval první projekty v Polsku, Rumunsku a dalších evropských zemích. V posledních letech rovněž aktivně vstupuje na trhy v Turecku, Bulharsku či středomořských státech.

Kvalitu svých služeb společnost IXTENT opírá po profesionální tým specialistů, procesních analytiků a aplikačních konzultantů, ale také o úzkou spolupráci s předními technologickými partnery. Díky tomu může společnost IXTENT dodávat řešení využívající technologie firem Open Text, SAP, Microsoft, IBM, Oracle, ReadSoft či Kofax. V letech 2006 a 2007 byl IXTENT společností Open Text vyhodnocen jako Best Preforming Partner in CEE.

Jsem potěšen, že se můžeme hrdě ohlédnout za uplynulými pěti roky,“ prohlásil Vít Svoboda, ředitel společnosti IXTENT. „Více než 150 realizovaných velkých projektů pro významné zákazníky včetně nadnárodních společností, nám ukazuje, že rozhodnutí založit IXTENT bylo správné. Důvěra našich zákazníků a profesionalita našich zaměstnanců nám zároveň dává předpoklad dalšího růstu a přináší důvody ke smělým vyhlídkám do budoucna.“

Kontakt pro média:
Petr Němeček
Marketing Manager
mail: petr.nemecek@ixtent.com
Tel: +420 721 456 924