12.- 14. 3. 2019 se ve Vídni konala technická konference společnosti OpenText – Enterprise World 2019 – událost roku digitálního světa v oblasti správy dokumentů a řízení podnikových procesů. OpenText je se svým řešením lídrem trhu v průzkumech analytických firem, jako je Gartner či Forrester. Jeho platformu využívá na 120 000 spokojených zákazníků, které OpenText servisuje skrze 1200 kompetentních partnerů. Jedním z nich je česká společnost IXTENT s 15letou tradicí na trhu, která má jako jediná v České a Slovenské republice status Gold partnera OpenTextu. IXTENT byl sponzorem tohoto eventu, rovněž vystavovatelem s týmem obchodníků a konzultantů připravených na dotazy potenciálních zákazníků.

První den setkání proběhl v Austria Center Partnerský den, jeho náplní byly regionální informace pro partnery OpenTextu. Program pro veřejnost započal uvítací recepcí v krásných prostorách Hofburgského paláce v centru Vídně, který byl do roku 1918 rezidencí habsburských a habsbursko-lotrinských panovníků, od roku 1945 je Hofburg sídlem prezidenta Rakouské republiky, ale také Rakouské národní knihovny a několika muzeí. Večer zahájilo vystoupení Vídeňského chlapeckého sboru, jehož současným uměleckým vedoucím je Gerald Wirth. Sbor působí od roku 1498, kdy ho založil sám římský císař Maxmilián I.

Z významných představitelů OpenTextu na akci vystoupil Mark J. Barrenechea, místopředseda, ředitel a technický ředitel OpenTextu, představil novinky společnosti, oborové trendy a strategický výhled do budoucna. Dále se ujal slova Muhi S. Majzoub, výkonný viceprezident a vedoucí oddělení Engineering a Cloud Services, který přednesl příspěvek na téma business hodnoty produktů OpenTextu pro obchod a marketing. Na technické konferenci zaznělo množství zajímavých přednášek, bylo možné vybrat si workshopy dle preferencí, vidět ukázky technických realizací, vést inspirativní rozhovory, účastnit se networkingu, vyslechnout úspěšné realizace softwarového řešení u světoznámých firem.

Letošní event zatraktivnili výjimeční hosté, například doktor Michio Kaku, americký fyzik, profesor teoretické fyziky na City University of New York, spoluzakladatel strunové teorie pole a popularizátor vědy. Napsal několik knih o fyzice a s ní spojených tématech. Dále přišel hosty pozdravit Felix Baumgartner, rakouský parašutista a extrémní sportovec, který je znám především díky svému „skoku ze stratosféry“.

Propásli jste tento event? Enterprise world se bude letos konat ještě v Singapuru (16.-17.4.) a Torontu (9.-11.7.). Nenechte si ujít výjimečnou šanci absolvovat důkladná školení vedená odborníky, naučte se od nich tipy a triky, jak udělat svůj business ještě efektivnější využitím moderních technologií, ponořte se do OpenText aplikací a zvyšte svoji konkurenceschopnost na trhu, tým IXTENT Vám bude v cestě k digitalizaci rád nápomocen!