(klient si nepřál být jmenován)

O společnosti
Klient se sídlem v Německu je předním světovým poskytovatelem velkých vznětových motorů a turbínových strojů pro námořní a stacionární použití.

O projektu
Tento velký mezinárodní výrobce hledal spolehlivého partnera mezi certifikovanými implementátory OpenText řešení, kteří poskytují profesionální dodávky a dostupné kapacity.

Potřebou zákazníka bylo tou dobou konsolidovat modul – celou platformu extended ECM – z pohledu jeho architektury, následně upgradovat Content Server na podporovanou verzi, tj. přechod z verze 10.5 na nejnovější verzi 16.2. Klient v rámci oboru strojírenství používá Extended ECM for engineering, který mu umožňuje elektronicky sdílet dokumentaci či výkresy k výrobě se třetími stranami – a to doložitelnou formou (s průkazem předání, verzí dokumentu, datem a dalšími náležitostmi) přes aplikaci „Secure Media File Transfer“.

Samotný upgrade trval několik měsíců, komplikovaly jej nepředvídatelné záležitosti – bylo nutné dát stávající systém do dobré formy – harmonizovat ho, vyladit jej do standardu, odstranit předešlé chyby, samotný upgrade pozdržela i dodávka robustnějšího hardwaru, který byl pro novou verzi softwaru potřeba).

S blížícím se finále implementace byla zvolena cesta „velký boom“ – upgrade všeho najednou; nezáleželo na pořadí; upgradovalo se řešení xECM s připojením na SAP. Vše dopadlo na výbornou, go-live proběhl v listopadu 2020. Byl realizován i stress testing prostředí. Aktuálně klient používá verzi 16.2, která má navíc řadu customizovaných vylepšení. Do budoucna je v plánu další rozvoj, aktuálně IXTENT u klienta pracuje na antivirovém modulu, jenž bude systém chránit před zavlečením viru jeho uživateli, kteří do DMS nahrávají dokumenty (pokud systém detekuje infikovaný soubor, zařadí jej do jiné externí složky – mimo DMS systém.